Archiwum październik 2019


paź 09 2019 Jaki rodzaj kominka najlepiej sprawdzi się...
Komentarze: 0

Salon to wyjątkowe pomieszczenie. Jego funkcja reprezentacyjna posiada znaczenie, którego nie wolno ignorować, nie jest jednak wcale jedyną. Nawet pomieszczenie wykonane w stylu minimalistycznym powinno być więc przytulne, a domownicy nie mogą czuć się skrępowani przebywając w nim. Kominek w salonie to rozwiązanie idealne wówczas, gdy zależy nam na ociepleniu jego wizerunku. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że jego wybór nie należy wcale do najłatwiejszych.

Jaki rodzaj kominka najlepiej sprawdzi się w salonie?

Kominek otwarty i jego cechy

Choć jego popularność nie jest już tak duża, jak miało to miejsce przed laty, kominek otwarty ciągle jest uważany za znakomitą ozdobę każdego salonu. Niestety, wspomniana słabnąca popularność nie jest wyłącznie konsekwencją zmieniającej się mody. Nie można zapominać i o tym, że kominek taki zużywa spore ilości drewna przy niezbyt imponującej wydajności takiego rozwiązania. Kłopotliwe jest też pilnowanie ognia. Strzelające iskry często są opisywane jako urokliwe, nie można jednak zapominać o tym, że niejednokrotnie odpowiadają one za pożar.

Kominek z wkładem i jego zalety

Popularność kominków z wkładem ma wiele źródeł, jednym z nich jest przy tym duży wybór, jaki staje przed kupującymi. Ci mogą zdecydować się nie tylko na trwałe, ale jednocześnie stosunkowo drogie wkłady żeliwne, ale i na znacznie tańsze wkłady stalowe. Jeszcze innym interesującym rozwiązaniem jest wkład z tak zwanym płaszczem wodnym. Ten pozwala na ogrzewanie nie tylko samego salonu, ale i innych pomieszczeń znajdujących się w naszym domu. Kominki z wkładem można dostosować zarówno do swoich możliwości finansowych, jak i do wyglądu salonu. Droższe modele posiadają przy tym wyjątkowe walory wizualne.

Biokominek

Jeśli we wnętrzu nie można postawić paleniska w jego klasycznym wydaniu, również nie ma mowy o rozczarowaniu. W takiej sytuacji znakomicie sprawdzają się biokominki. Te, które mają kompaktowe rozmiary, można nabyć już za kilkaset złotych, możemy mieć więc pewność, że nawet mały salon będzie wyglądał wyjątkowo. Plusem tej grupy rozwiązań jest także brak sadzy, popiołu oraz dymu, a niekiedy nawet możliwość dodawania do biopaliwa olejków zapachowych.

kominkiwdomu : :
paź 01 2019 Koza w salonie w dwudziestym pierwszym wieku...
Komentarze: 0

Jeśli marzy nam się wnętrze, w którym będzie nie tylko ciepło, ale również przytulnie, kominek koza może okazać się szczególnie interesującym rozwiązaniem. Jeśli przy tym termin ten kojarzy nam się jedynie z dawnymi rozwiązaniami znajdującymi się w domach naszych starszych krewnych, natychmiast powinniśmy odetchnąć z ulgą – kominki obecnie dostępne w sprzedaży są nie tylko ładniejsze i bardziej wydajne, ale również zajmują zdecydowanie mniej miejsca.

Koza w salonie w dwudziestym pierwszym wieku

Koza i jej zalety

Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy kominek taki rzeczywiście jest rozwiązaniem atrakcyjnym, w pierwszej kolejności powinny zwrócić uwagę na to, że jest to ekonomiczne źródło ciepła. Producenci przestrzegają przed traktowaniem kozy jako jedynego sposobu na ogrzewanie. Nawet oni zwracają jednak uwagę na to, że koza może poradzić sobie z ogrzaniem stumetrowej hali, a to nie jest przecież małe osiągnięcie. Plusem kominków tego typu jest również to, że są one opalane z wykorzystaniem materiałów, których cena nie jest wygórowana. Ciekawa jest też możliwość zamontowania ich w praktycznie dowolnym miejscu, pod warunkiem, że dysponujemy dostępem do przewodu kominowego. Kominki takie są zresztą rozwiązaniami mobilnymi. Jeśli wiemy, że czeka na nas przeprowadzka, problemem nie jest zabranie ich z jednego miejsca i przeniesienie w inne.

 

Jaki typ kozy wybrać?

Na rynku dostępne są nie tylko kominki żeliwne, ale również stalowe. W obu przypadkach mamy przy tym do czynienia z ciekawymi rozwiązaniami. Kominki żeliwne mogą nieco przypominać starsze modele, posiadają jednak ich stylowość i nawiązanie do stylu retro, a jednocześnie są wolne od charakterystycznych dla nich wad. Są nieco droższe od kominków stalowych, dłużej jednak trzymają ciepło i wykazują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokiej temperatury. Zwolennicy kóz wykonanych ze stali doceniają przede wszystkim to, że wcale nie trzeba być krezusem, aby sobie na nie pozwolić. Także szczelność takiego pieca jest jednak argumentem przemawiającym za tym, aby zainteresować się możliwościami, jakie otwiera przed kupującymi.

kominkiwdomu : :